Zajrzałem na kilka stron internetowych naszych głównych dostawców i znalazłem kilka świetnych informacji i produktów dla typowych konsumentów, które pomogą utrzymać bezpieczeństwo Twoich informacji. Większość z tych wskazówek to zdrowy rozsądek, ale może być kilka wskazówek, które mogą być dla Ciebie pomocne!

"Co możesz zrobić, aby się chronić. Oto kilka wskazówek:" - Nie zostawiaj poufnych dokumentów na biurku, jeśli nie ma Cię w pokoju. - Upewnij się, że szafki na akta są zamknięte. - Zainwestuj w niszczarkę, aby niszczyć wrażliwe dokumenty, w tym szkice, korespondencję klientów i tym podobne. - Upewnij się, że masz szufladę na biurku, która również jest zamykana na klucz. Jeśli szafy na dokumenty nie będą zamykane na klucz, zadziała sejf lub skrzynka na gotówkę. Można ją zamknąć i schować w niepozornym miejscu. - Jeśli kupujesz produkt online, do użytku służbowego lub osobistego, upewnij się, że strona jest bezpieczna przed wpisaniem numeru karty kredytowej. - Upewnij się, że masz szufladę na biurku, która również ma blokadę. Skrzynka na pieniądze lub sejf będą działać, jeśli szafy na dokumenty nie zostaną zablokowane. Można ją zamknąć i schować w niepozornym miejscu. - Nie mów nic w e-mailu, którego nie chciałbyś kopiować i rozpowszechniać. - Trzymaj głos nisko, gdy rozmawiasz przez telefon o delikatnych sprawach, szczególnie jeśli pracujesz w szafce. - Unikaj rozmawiania przez telefon o sprawach osobistych, chyba że chcesz, aby całe biuro podsłuchiwało. - Wysyłając czeki, bony upominkowe itp. za pośrednictwem poczty, korzystaj z prywatnych kopert. - Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie otworzy koperty lub paczki poza odbiorcą, użyj opakowania zabezpieczonego przed manipulacją, które sprawi, że odbiorca będzie wiedział, że paczka została otwarta. - Wyłącz komputer, gdy wychodzisz z biura. Komuś nie będzie tak łatwo zalogować się i uzyskać dostęp do Twoich danych, jeśli będzie musiał uruchomić cały system i wprowadzić hasło. - Nie zostawiaj gotówki w pobliżu. - Nie zostawiaj na biurku adresów domowych i numerów telefonów innych pracowników, klientów lub przyjaciół, gdzie ktoś mógłby je zobaczyć. - Uważaj na fałszywe e-maile, które proszą o kliknięcie na link umieszczony w wiadomości e-mail, aby zaktualizować informacje o koncie, informacje o karcie kredytowej lub inne prywatne dane. Zazwyczaj nie są one legalne. - Nie otwieraj załączników do wiadomości e-mail wysyłanych do Ciebie przez osoby, których nie znasz. Mogą one zawierać robaka lub wirusa, który mógłby siać spustoszenie w Twoim systemie komputerowym.

"Dwanaście kroków w celu ochrony informacji" (Twelve Steps to Protect Your Information)

1. Chronić swoją pocztę i śmieci przed kradzieżą i niszczeniem dokumentów lub listów zawierających dane osobowe. Niszczyć wszelkie dokumenty zawierające dane osobowe, które nie są już potrzebne.

2. Deponować potencjalnie wrażliwe przesyłki wychodzące na poczcie lub w skrzynkach odbiorczych.

3. Zabieraj ze sobą tylko dokumenty tożsamości oraz karty kredytowe i debetowe, które będą Ci rzeczywiście potrzebne.

4. Zabezpieczaj dane osobowe w swoim domu, zwłaszcza jeśli masz współlokatorów lub zatrudniasz pomoc z zewnątrz. Wierz lub nie, nawet członkowie rodziny są znani z kradzieży danych osobowych.

5. Przechowuj swoją torebkę, portfel lub formularze z danymi wrażliwymi w bezpiecznym miejscu w pracy.

6. Nie podawaj swoich danych osobowych przez telefon, pocztę lub Internet, chyba że zainicjowałeś kontakt. Złodzieje tożsamości mogą podawać się za przedstawicieli banków, dostawców usług internetowych (ISP), a nawet agencji rządowych, aby skłonić Cię do ujawnienia informacji.

7. Nie używaj danych osobowych, takich jak numer Social Security, jako hasła do jakiegokolwiek konta.

8. Jeśli twój stan używa twojego numeru Social Security jako numeru prawa jazdy, poproś o zastąpienie go innym numerem. Zrób to samo, jeśli Twój zakład ubezpieczeń zdrowotnych lub dostawca usług finansowych używa go jako numeru Twojego konta.

9. Zapytaj o procedury bezpieczeństwa i utylizacji w Twoim miejscu pracy oraz w biurach i firmach, które zbierają Twoje dane osobowe.

10. Co roku zamówić kopie raportu kredytowego w każdej z trzech głównych agencji sporządzających raporty kredytowe lub za pośrednictwem serwisu AnnualCreditReport.com (patrz wkładka). Zgodnie z prawem masz prawo do jednego bezpłatnego raportu każdego roku, więc skorzystaj z tego ważnego programu.

11. Zrób listę wszystkich numerów swoich kart kredytowych i kont bankowych wraz z numerami obsługi klienta i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

12. Sprawdzaj niezwłocznie sprawozdania finansowe i niezwłocznie zgłaszaj problemy. Jeśli rachunki nie dotrą na czas, skontaktuj się z wierzycielami. Może to oznaczać, że złodziej ukradł Twoje konto i zmienił Twój adres rozliczeniowy, aby pokryć swoje ślady.