Jako firma, która koncentruje się na pomocy w zabezpieczaniu mienia i innych aktywów o wysokiej wartości, All About Safes" był zaniepokojony ostatnimi doniesieniami na temat bezpieczeństwa wewnętrznego. W związku z danymi o wzroście liczby włamań i spadku wskaźników przestępczości, chcieliśmy wiedzieć, co brytyjskie społeczeństwo robi, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Firma All About Safes zleciła przeprowadzenie badań nad najpopularniejszymi systemami bezpieczeństwa domowego stosowanymi w brytyjskich domach. Zapytaliśmy 935 osób o to, jaki rodzaj bezpieczeństwa mają w swoich domach.

Więc co odkryliśmy?

Główny rysunek: Ile osób ma ochronę domową?

Wyniki naszych badań ujawniły jedną rażącą statystykę - 44% brytyjskich domów w ogóle nie ma zapewnionego bezpieczeństwa.

Prawie połowa wszystkich obywateli zdecydowała się nie stosować żadnych środków bezpieczeństwa w swoich domach.

Jaki jest najpopularniejszy system bezpieczeństwa wewnętrznego?

System alarmowy został uznany za najpopularniejszy wybór dla brytyjskiego społeczeństwa.

Około 26% domów korzysta z jakiegoś rodzaju systemu w celu zwiększenia ochrony mienia. Kolejne alarmy to światła bezpieczeństwa i psy, z których 22% domów używa ich do odstraszania intruzów. Jak pokazuje ten film z amerykańskiego programu informacyjnego Inside Edition, najlepszy przyjaciel człowieka może nie być najlepszym sposobem ochrony nieruchomości.

Czy ludzie monitorują swoją własność?

CCTV jest znany jako skuteczny środek odstraszający przed włamywaczami, podobnie jak inne i nowsze innowacje w monitoringu nieruchomości, takie jak kamery z drzwiami aktywowanymi ruchem.

Jednak tylko 17% osób korzysta z tej technologii, aby zabezpieczyć swoje domy.

Czy wzrost znaczenia inteligentnej techniki domowej wpływa na systemy bezpieczeństwa w domu?

Prawie 11% nieruchomości posiada obecnie systemy inteligentnego domu jako środki zapobiegawcze przeciwko włamaniom.

Obejmują one zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak czujniki nacisku, alarmy uruchamiane głosem i ruchem, dostęp do obiektów biometrycznych i wiele innych. Wraz ze wzrostem popularności inteligentnych technologii, liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w najbliższych latach.

A co z zabezpieczeniami domowymi i zapobieganiem kradzieżom?

Podczas gdy sejfy domowe mogą zapewnić wiele korzyści dla majątku domowego, oferując ostatnią linię obrony w przypadku włamania, tylko 9% osób faktycznie posiada bezpieczne urządzenie.

Jako wyspecjalizowani detaliści oferujący sejfy do sprzedaży w całej gamie produktów o wysokim stopniu bezpieczeństwa, All About Safes jest zaniepokojony tą liczbą. Podczas gdy wiele z najbardziej popularnych systemów zabezpieczeń oferuje silne środki zapobiegawcze, niewiele z nich jest równie skutecznych w faktycznym powstrzymywaniu włamywaczy przed zabraniem przedmiotów takich jak sejf.

Biorąc pod uwagę wzrost liczby włamań i niski wskaźnik przestępczości, posiadanie domowego sejfu wydaje się być teraz ważniejsze niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o przechowywanie najcenniejszych przedmiotów.

Ile osób bierze na serio bezpieczeństwo w domu?

Podczas gdy 56% domów w Wielkiej Brytanii posiada jakiś rodzaj zabezpieczeń, większość z nich posiada tylko podstawowe systemy.

Spośród wszystkich respondentów, do których zwróciliśmy się w naszej ankiecie, tylko 3% posiadało kompletny zasięg alarmów, świateł bezpieczeństwa, monitoringu wideo, inteligentnej technologii, sejfów i dodatkowych korzyści związanych z bezpieczeństwem psa.

Kto najbardziej inwestuje w bezpieczeństwo domu? A kto jest najmniej zmartwiony?

Nasze badanie wykazało, że osoby w przedziale wiekowym od 35 do 44 lat najbardziej troszczą się o bezpieczeństwo w domu - osoby w tym przedziale wiekowym najprawdopodobniej mają przynajmniej pewien rodzaj bezpieczeństwa w domu. Z drugiej strony, osoby w wieku od 18 do 24 lat najmniej martwią się o swoje bezpieczeństwo, a bardzo niewiele inwestują w ochronę nieruchomości.