Każdy człowiek ma coś co będzie wymagało odpowiedniego zabezpieczenia. Mogą być to przedmioty z dużą wartością pieniężną, ale również sentymentalną. Dlatego właśnie w każdym domu przyda się między innymi mały sejf. Co warto będzie tam przechowywać i jaki model wybrać?

Mały sejf domowy – jaka zawartość?

Jest wiele różnych podziałów sejfów domowych, jednak najbardziej popularne będzie dzielenie ich ze względu na przechowywaną zawartość. Sejfy wykorzystywane przez osoby prywatne służyć będą do przechowywania kosztowności, dokumentów oraz broni. Mały sejf na kosztowności ma odpowiadać za ochronę ich przed kradzieżą. Dlatego najważniejsze, by był on antywłamaniowy. Potrzebny będzie solidny zamek, którego nie da się wykręcić czy wyłamać. Dodatkowo sejfy konstruuje się z takich materiałów, które mają większą odporność na wiercenie. Tego rodzaju sejf będzie służył do przechowywania biżuterii, gotówki, cennych przedmiotów czy ważnych od strony sentymentalnej pamiątek.

Mały sejf na dokumenty

Akty notarialne, umowy, innego rodzaju dokumenty również mogą wymagać zabezpieczenia. Zwykle jednak nie będzie chodziło o ochronę przed kradzieżą, ale przed ich zniszczeniem. Dlatego ważne będzie to, by sprzęt był ognioodporny. Niemniej jednak jeśli mowa o cennych dokumentach to zabezpieczenie będzie również bardzo ważne. Jeśli chcemy się chronić przed włamaniem i spalaniem trzeba się liczyć z tym, że potrzebny będzie mały sejf, którego jednak cena będzie stosunkowo wysoka.

Sejf na broń

Przechowywanie broni w Sejfie to nie tyle wybór, co obowiązek każdego jego posiadacza. Sejf powinien gwarantować ochronę przed kradzieżą jak i też uniemożliwiać dostęp do broni osobom, które są nieuprawnione do jej używania. Jeśli chodzi o broń krótką wystarczy mały domowy sejf. Jeśli będzie to długa broń to w takiej sytuacji będzie trzeba przechowywać ją w stojących szafach. Każdy duży jak i mały sejf na broń musi spełniać co najmniej normę S1

Gdzie ulokować mały sejf domowy?

To gdzie sejf będzie się w domu znajdował uzależnione będzie od tego jaki będzie to rodzaj sejfu oraz jaka będzie jego zawartość. Jeśli będzie to mały sejf, który służy do przechowywania kosztowności to dobrym rozwiązaniem będzie jego wmurowanie w ścianę. Taki zabieg wymaga jednak przeprowadzenia poważnego remontu, dlatego wiele osób decyduje się na to, by trzymać sejfy w meblach albo na podłodze. Trzeba jednak zadbać o to, by przytwierdzić je do podłoża, by zagwarantować sobie lepsze zabezpieczenie.

Mały sejf cena

Cena sejfu będzie w pewnym stopniu uzależniona od jego rozmiaru, jednak większy wpływ będzie miała na to klasa bezpieczeństwa, do której dany sejf będzie należał. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał kupić mały sejf antywłamaniowy, który dodatkowo będzie odporny na działanie ognia to będzie trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Mały sejf domowy, który będzie przeznaczony do przechowywania dokumentów, które nie mają wysokiego stopnia tajności wystarczy kupić sejf za cenę mniejszą niż 1000 zł.