Branża, której początki sięgają tysięcy lat, nie będzie zaskoczeniem, że w ciągu tysiącleci, jakie upłynęły od powstania zamykanych na klucz jednostek zabezpieczających, gama dostępnych produktów i rozwiązań nadal się powiększa.

Zabezpieczenia mogą być niezwykle potężnym narzędziem w walce o bezpieczeństwo domu i ochronę przed działalnością przestępczą. Każdego roku ponad 500.000 domów jest kradzionych, a tylko 5% skradzionych przedmiotów jest odzyskiwanych, dlatego zamykanie cennych przedmiotów i utrzymywanie ich w bezpiecznym stanie jest niezwykle ważne.

Problem polega na tym, że przy tak wielu dostępnych opcjach bezpieczeństwa w domu, jak wybrać, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? W All About Safes, jesteśmy ekspertami w tym właśnie zakresie - sejfach. Wiemy wszystko o najlepszych typach sejfów, a ponieważ rok 2019 jest już w toku, uważamy, że powinniśmy podzielić się naszymi przemyśleniami na temat tego, jakie jednostki należy zainwestować w tym roku w ciężko zarobione pieniądze.

1. Sejfy biometryczne

Jest rok 2019! Bezpieczeństwo nie jest takie jak dawniej. Choć nadal jest miejsce na klasyczny zamek szyfrowy i dobry, staromodny zamek i klucz, to obserwujemy również wzrost popularności, jeśli chodzi o bardziej zaawansowane metody ochrony cennych przedmiotów.

Rozwój technologii zabezpieczeń sprawia, że biometryczne sejfy na odciski palców nie są już tylko materiałem do filmów science fiction. Każdy może kupić urządzenie biometryczne do swojej posiadłości, co czyni je w tym roku jednym z najlepszych rodzajów sejfów do użytku domowego.

Ale co jest takiego wspaniałego w tym rodzaju sejfie?

Nie wszystkie sejfy są jednakowe - niektóre można łatwiej złamać niż inne. Jeśli chodzi o metody dostępu, większość z nich ma dużą wartość pod względem bezpieczeństwa, ale można odgadnąć kombinację i znaleźć klucz. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy mieszkasz z innymi osobami w bliskim otoczeniu, które nie chcą dostać się do Twojego sejfu - osobami, które mogą widzieć, jak wprowadzasz kombinację lub wiedzieć, gdzie chowasz klucz do swojego sejfu.

Trochę inaczej wygląda jednak sejf z biometrycznymi odciskami palców. Technologia ta jest zaprogramowana na Twoje unikalne wejście linii papilarnych, co oznacza, że nie ma możliwości powielania dostępu. Dla bezkonkurencyjnego bezpieczeństwa cennych przedmiotów, wiedząc, że nikt poza Tobą - i innymi, którym pozwalasz na dostęp biometryczny - nie może dostać się do sejfu, nie możesz znaleźć lepszego rodzaju sejfu.

2. Używane sejfy

Biometryczne sejfy mogą brzmieć ekscytująco i niewiarygodnie bezpiecznie, ale dla niektórych mogą też brzmieć drogo. Dobry sejf jest inwestycją i może się wiązać z wysokimi kosztami - kosztami, które mogą być nieosiągalne. Nie oznacza to jednak, że trzeba iść na kompromis w kwestii bezpieczeństwa.

Sejfy odnowione to jedne z najlepszych dostępnych rodzajów sejfów. Kupno używanego sejfu przynosi wiele korzyści, w tym świetne i bezkonkurencyjne zabezpieczenia oraz dostęp do produktów wycofanych z produkcji. Co więcej, są one często tańszymi opcjami w porównaniu z zupełnie nowymi alternatywami, idealnymi dla osób z ograniczeniami budżetowymi.

Chociaż możesz być sceptycznie nastawiony do zakupu używanego sejfu do domu, możesz mieć pewność, że jeśli kupisz swoje urządzenie od zaufanego dostawcy - jak my w "All About Safes" - Twój sejf zapewni taką samą jakość zabezpieczeń, jak każdy inny produkt kupiony na naszej stronie internetowej. Wszystko to dzięki naszym rygorystycznym technikom testowania i renowacji.

3. Sejfy na klucze zewnętrzne

Czasami twój dom musi być dostępny dla wielu osób. Mogą to być członkowie rodziny, personel (np. sprzątaczki), przyjaciele, lokatorzy, a nawet turyści, jeśli wynajmujesz swój dom turystom. Nie musisz koniecznie wręczać tym osobom własnych kluczy i stałego dostępu do swojego domu. Zamiast tego, chcesz pozwolić im tylko na tymczasowy wjazd.

Powszechną praktyką jest pozostawienie klucza w ukrytym miejscu, np. pod kamieniem lub wycieraczką. Podczas gdy wielu z nas jest winnych takiego czynu, ta niewinna mała koncepcja stwarza pewne rażące problemy bezpieczeństwa, dramatycznie zwiększając szansę na włamanie do domu i unieważnienie wielu umów ubezpieczeniowych jednocześnie.

Poza kluczowymi sejfami oferują rozwiązanie tego problemu o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Sejfy, które można przymocować do zewnętrznych elementów domu, np. do ściany, co pozwala na bezpieczne zamykanie kluczy. Jeśli ktoś potrzebuje dostępu do Twojego domu, wystarczy, że przekażesz mu kombinację do sejfu na klucz - pozwalając mu na tymczasowe użycie klucza przed jego zwrotem. Ponieważ klucz znajduje się teraz za chronioną barierą, zyskujesz pewność, że intruz nie może go po prostu wyłuskać spod rośliny doniczkowej. Zewnętrzne zamki szyfrowe z kluczem mogą być łatwo zmieniane, co oznacza, że dostęp może być ograniczony tylko do tych, które obecnie umożliwiają dostęp do domu.

4. Sejfy ukryte

Co może być bezpieczniejsze od sejfu, do którego włamywacz nie ma dostępu? Sejf, którego nie mogą znaleźć nawet w pierwszej kolejności! Ukryte sejfy to sejfy, które są instalowane w ukrytych miejscach w Twoim domu, dodając ten dodatkowy poziom ochrony do Twoich rzeczy.

Popularne opcje to sejfy ścienne i podłogowe.

Korzyści są oczywiste. Sejf ukryty posiada wszystkie normalne funkcje bezpieczeństwa, jakich można oczekiwać od urządzenia zabezpieczającego, takie jak zaawansowany zamek, gruba i prawie nieprzenikalna konstrukcja oraz bezpieczne rygle. Są one jednak również ukryte przed wzrokiem, co znacznie utrudnia dostęp do nich. Znalezione za ramami obrazów, lustrami lub pod deskami podłogowymi czy dywanami, jeśli naprawdę chcesz zapewnić sobie jak najlepsze zabezpieczenie swoich cennych przedmiotów, ukryty sejf jest być może najlepszym sposobem na to - bez konieczności instalowania własnego skarbca bankowego.