Jeśli sejf kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z bankowym skarbcem lub oderwanym od rzeczywistości filmem o życiu multimiliarderów, jesteś w ogromnym błędzie. Tak naprawdę to rozwiązanie praktycznie dla każdego, kto dba o zabezpieczenie nie tylko kosztowności, ale też cennych dokumentów, rodzinnych pamiątek lub nośników danych. Ten artykuł będzie dla Ciebie znakomitą okazją, żeby raz na zawsze - skutecznie rozprawić się z najczęściej spotykanymi mitami na temat sejfów. Obalmy je wszystkie - zapraszamy do lektury!

1. Sejf to schowek na pieniądze  - FAŁSZ

Współcześnie istnieje wiele rodzajów sejfów, w tym ognioodpornych. Możemy przechowywać w nich również kruszce, biżuterię, zegarki, kamienie szlachetne, dzieła sztuki, a także ważne dla nas dokumenty. Wszystkie wartościowe lub trudne, a wręcz niemożliwe do odtworzenia rzeczy możemy umieścić w sejfach, najlepiej kilku, sprytnie i przemyślanie rozmieszczonych w naszym domu lub mieszkaniu.

2. Jedynym sposobem ukrycia sejfu jest schowanie go w ścianie, np. za obrazem - BZDURA

Czy wiesz, że sejf można zamieścić także w podłodze albo nawet wewnątrz mebla? Nowoczesne, dostępne dzisiaj w sprzedaży sejfy mają różne rozmiary i można skryć je np. w szafce. jest to szczególnie przydatne, gdy w danym pomieszczeniu nie da się naruszyć struktury ściany albo podłogi. Sejf to nie wielka kasa pancerna, jaką widujesz na filmach, ten podłogowy lub ścienny jest zazwyczaj dla niepoznaki schowany w metalowej rurze, tak, by nie wzbudzał absolutnie żadnych podejrzeń.

3. Sejf to ochrona przed złodziejami i niczym więcej - NIEPRAWDA

Współczesne sejfy są również ognioodporne. Pożar im niestraszny i dzisiaj jest to zdecydowanie główny powód, dla którego większość właścicieli sejfów decyduje się na ich zamówienie. Można dzięki temu ocalić ważne dokumenty albo drogocenne dzieła sztuki.

4. Po co mi sejf? Potrafię dobrze schować wszystkie cenne rzeczy - FAŁSZ 

Włamywacze prawie w ogóle nie działają na zasadzie przypadku. Kradzieże z włamaniem są drobiazgowo planowane, a u nas w kraju ciągle z roku na rok rośnie liczba tego rodzaju przestępstw. Jeśli ktoś się włamie do twojego mieszkania lub domu, wysoce prawdopodobne jest, ze zdobył informacje na temat różnych nawyków i przyzwyczajeń Twojej rodziny. Często wystarczy kilka pierwszych minut po włamaniu, by doszczętnie obrabować mieszkanie ze wszystkich umieszczonych tam cennych przedmiotów oraz pieniędzy.

5. Nie potrzebuję sejfu, nie trzymam pieniędzy w domu, nie mam tez biżuterii - NIEPRAWDA

Wystarczy, że masz w domu nośniki danych (pendrive, dysk zewnętrzny, sprzęt komputerowy) albo pamiątki rodzinne. Zdarza się, że złodziej szantażuje okradzione osoby, żądając pieniędzy za zwrot skradzionego mienia.

6. Mam podłączony alarm, więc sejf mi niepotrzebny - BZDURA

Myślisz, że sam alarm wystarczy? Skądże! Włamywacz zawsze może zdążyć narobić szkód. Najlepiej zabezpieczyć się podwójnie - i alarm, i sejf.Gdy wiesz już więcej, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Sejfy dają pewność, zrób research w internecie i sprawdź, jakiego rodzaju rozwiązania potrzebujesz i gdzie możesz je kupić.